Regretting You


Název: Regretting You

Autor: Colleen Hoover

Nakladatelství: Amazon Digital Services LLC

Počet stran: 365

Rok vydání: 2019
Anottation: Morgan Grant and her sixteen-year-old daughter, Clara, would like nothing more than to be nothing alike.Morgan is determined to prevent her daughter from making the same mistakes she did. By getting pregnant and married way too young, Morgan put her own dreams on hold. Clara doesn’t want to follow in her mother’s footsteps. Her predictable mother doesn’t have a spontaneous bone in her body.With warring personalities and conflicting goals, Morgan and Clara find it increasingly difficult to coexist. The only person who can bring peace to the household is Chris—Morgan’s husband, Clara’s father, and the family anchor. But that peace is shattered when Chris is involved in a tragic and questionable accident. The heartbreaking and long-lasting consequences will reach far beyond just Morgan and Clara. While struggling to rebuild everything that crashed around them, Morgan finds comfort in the last person she expects to, and Clara turns to the one boy she’s been forbidden to see. With each passing day, new secrets, resentment, and misunderstandings make mother and daughter fall further apart. So far apart, it might be impossible for them to ever fall back together.

Recenze: Collen Hoover vydala před Vánoci novou knihu, a tak sem se do ní pustila, aniž bych věděla, co přesně můžu očekávat.

Kniha začíná příběhem 17-leté Morgan. Ta si užívá život se svým přítelem Chrisem, se sestrou Jenny a jejím přítelem Jonahem. Ve svém nitru však cítí, že jí něco chybí. Ve společnosti Jonaha jí však svět přijde jiný – lepší. Cítí k němu náklonost, i když neví proč. Vše je však dopředu zapovězené, protože má Chrise a Jonah je přece přítel její sestry. Navíc se celá situace ještě zkomplikuje, když Morgan zjistí, že je těhotná.

O 17 let později sledujeme příběh její dcery Clary. Ta má milující rodiče Morgan a Chrise. Skvělou tetičkou Jenny, která se po 17-letech dala opět dohromady s Jonahem a mají spolu malého Elijaha. Vše se jednoho dne změní. Clara netuší co napáchal její otec a žije v krásné nevědomosti, že byl perfektní. Morgan je celou situací otřesená a jen těžko se může vzpamatovat z takové rány, kterou jí způsobil její manžel.

Vztah dcery a matky se začíná ocitat na bodě mrazu. Vznikají konfliktní situace a Morgan si s Clarou neví rady. Čím více se hádají, tím více se odcizují. Morgan se však za každou cenu snaží svoji dceru chránit. Pochopí Clara čím vším si musela její matka projít? A proč se vrátil Jonah zpátky? Má Morgan šanci na šťastný život?


Všechny knihy od Colleen jsou čtivé. Nevím, jak to dělá, ale co ta ženská napíše to je skvost. Tahle kniha se však diametrálně liší od Verity (ta má u nás vyjít v příštím roce). U Colleen jsme zvyklí na romantické příběhy, ne na rodinné vztahy (matka-dcera). Kniha se střídá z pohledu dvou hlavních hrdinek Morgan a Clary. Musím se přiznat, že mě více bavilo číst příběh z pohledu Morgan (asi proto, že už nejsem ve věku náctiletých slečen). Morgan je typická žena v domácnosti – stará se o rodinu a dům. Má skvělého manžela Chrise. Přesto v sobě cítí tu prázdnotu, kterou cítila před lety, až do chvíle, kdy se v jejím životě opět objeví Jonah……

Clara miluje své rodiče, ale s matkou si zas tak nerozumí, a proto se svěřuje své milované tetičce Jenny se vším co jí trápí. Ve škole začíná pracovat na filmovém projektu se spolužákem Millerem, který se jí už pár let líbí, ale nikdy se spolu nedali do řeči.

Má vztah Morgan a Clary šanci na uzdravení nebo se ta trhlina ještě více propadne?

Co mi na celé knize vadilo asi nejvíc byl nedostatek komunikace mezi matkou a dcerou. Autorka vše „natahovala“ téměř až do konce. Knihu hodnotím kladně, nicméně od Colleen už jsem četla lepší knihy.


Hodnocení:
75%

Share:

0 komentářů:

Okomentovat