Blood to Dust

Název: Blood to Dust

Autor: L.J. Shen

Nakladatelství: Amazon Digital Services LLC

Počet stran: 266

Rok vydání: 2016


Anottation:His name is Beat, and I should hate him.
Bound, blindfolded and bruised, I'm tied in his basement, waiting for the men who stripped me from clothes and humanity to collect his debt to them. Me.
His name is Nate and I should hate him, but I don't.
I'm not supposed to know his real name, even worse, I'm not supposed to care. He is nothing to me but means to an end. The plan is simple: break free, collect the pieces of my broken soul, kill the bastards and run away.
His name is Nathaniel Thomas Vela, and I've never seen his face, though I hear that it's beautiful.
Behind the rugged and handsome exterior, there's a quiet murderer, a killer who thinks guns are for pussies and ends people with his bare hands.
His name doesn't matter, neither does his face, but what does matter

is my heart. And right now, sadly, it's his.

Recenze:
Prescott je 25-letá mladá žena, která to neměla v životě jednoduché. Dětství a dospívání si užila jako princezna díky penězům, které otec vydělával. V sou
časné době se věnuje pašování a prodeji drog. Bohužel její otec provedl něco co drogový boss Godfrey neodpouští, a proto se mu chce pomstít právě přes Prescott. Unese ji a drží ji v domě jeho kompliců. Prescott má měsíc na to, aby se dostala ze spárů vrahů a drogových dealerů. Dohlížet na ni mají dva maskovaní týpci, kteří si říkají Beast a Ink. Godfrey dal jasně najevo, že žádný z nich se jí nesmí dotknout jinak je na místě zabije.


Beast alias Nate (pravým jménem) pracuje pro Godfreyho. Seznámili se ve vězení, kde byl Nate za vraždu svého otce (Nate pouze bránil matku před jeho útoky). Godfrey drží ochrannou ruku nad Natem i před jinou bandou gangsterů, kteří ho chtějí zabít.


Nate měl velmi těžký život. Co ho podmínečně propustili z vězení se snaží pracovat a vydělávat si poctivě (tedy mimo to, že dělá Godfreymu poskoka v nekalých záležitostech).


Nate se drží od Prescott dál, ale bohužel pro něj ji musí nosit jídlo a nechat udělat její potřeby. Prescott má zavázané oči a tak svého věznitele nikdy neviděla. Ví pouze to, že je to vysoký a svalnatý mladý muž (to poznala, když ji odnášel do sklepa). Prescott musí vymyslet plán, a to velmi rychle. Ví, že když se její čas nachýlí, tak zemře. Vsadí tedy na ženské zbraně a vždy, když je s Natem sama, tak se ho snaží svést. Nate je muž, který si může mezi ženami vybírat (sex na jednu noc a nic víc), ale s Prescott je to jiné. Přitahuje ho od prvního dne. Ji Nate přitahuje taky, i když zatím neviděla jeho obličej."We´re polar opposites. He´s peace looking for color, and I´m a storm looking for serenity. And somewhere between my chaos and his peace, we found each other."


Má šanci Prescott uniknout a pomstít se těm co jí ublížili? Přejde Nate na její stranu a když ano, co ho to bude stát?


L.J. Shen je u nás zatím neznámá spisovatelka. Já jsem od ní četla dvě knihy Vicious a Ruckus a obě se mi moc líbily. Blood to Dust je odlišná od těch dvou předchozích. Je především o pomstě. Kde hlavní hrdinové neváhají zabíjet. Musím se přiznat, že pro mě vztah oběť a její věznitel příliš neklapal. Zkrátka a dobře jsem jim to nevěřila. Oproti knize Papírová Labuť, kde jsem autorce Lealah Attar věřila každé slovo, tak u této knihy to tak bohužel nebylo. Nicméně, to knize neubírá na čtivosti, protože to L.J. Shen umí – umí Vás vtáhnout do děje a vlastně Vás drží, dokud není konec. Tato kniha mi trošku připomíná Bonnie a Clydea. Samozřejmě je v knize dost sexu a také brutálních scén, proto není vhodná pro čtenáře do 18 let.
 
 zdroj


Hodnocení:
63%
 
Share:

2 komentáře:

  1. Moc pěkná recenze na zajímavou knihu :) Vypadá lákavě, určitě se po ní podívám :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji :-). Teďka jsem se pustila do čtení převážně anglických knih, tak budu postupně přidávat tipy na ty dobré:-)

      Vymazat